You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Pramogų ir sporto arena Nemuno saloje, Kaunas

Apie projektą

Objekto vieta: Kaunas, Lietuva

Kauno arenos statytoja – UAB „Vėtrūna“, kuri laimėjo Kauno arenos statybų rangovo konkursą. Ši bendrovė laimėjo projektą, pasiūliusi mažiausią darbų atlikimo kainą – 49,2 mln. eurų. Arenos infrastruktūros plėtrai buvo numatyta dviejų tiltų į Nemuno salą statyba. Vienas jų pastatytas naudojant PERI klojinius ir iškilmingai buvo atidarytas 2008 metų birželio pradžioje. Kito tilto statybos darbus su PERI klojiniais šiuo metu atlieka ta pati kelių ir tiltų tiesimo bendrovė „Kauno tiltai“, priklausanti infrastruktūros įmonių grupei „Tiltra Group“.

Rangovo poreikiai

Pramogų ir sporto arenos statyba buvo rimtas išbandymas tiek arenos statytojams, nes tokios apimties projektai nėra kasdieniai ir reikia didelės kompetencijos, tiek ir klojinių tiekėjams, nes dauguma tokio statinio monolitinių konstrukcijų yra nestandartinės ir reikia kūrybiškumo bei atsakingumo parenkant klojinių sistemas, galinčias ne tik užtikrinti atsiradusių apkrovų ir įražų perėmimą, bet ir optimizuoti darbo jėgos poreikį, sutaupyti lėšų bei užtikrinti atitinkamą objekte dirbančių statybininkų saugumą.

Rangovas

“Vėtrūna” UAB

Aurelijus Talalas
Aurelijus Talalas
darbų vadovas

Formuojant pirmo aukšto sijinę perdangą buvo pasirinkta MULTIPROP sistema su sijos ilginiais UZR 190/150. Tai labai pagreitino klojinių montavimo darbus, nes nereikėjo jokių papildomų elementų formuojant sijas. Su PERI visada lydi sėkmė!

PERI sprendimai

Kadangi monolitines perdangas betonavo 4 skirtingos įmonės, PERI inžinieriai šiam statybos objektui panaudojo kelias perdangos bokštelių sistemas: PERI UP Rosett, MULTIPROP ir ST 100, leidžiančias betonuoti tokias konstrukcijas ir užtikrinančias reikiamą laikančiąją galią bei stabilumą. Nors visos šių bokštelių sistemos turi tam tikrų konstrukcinių ir pritaikymo skirtumų, bet visas jas sieja vienas kriterijus – tai trumpas montavimo ir ardymo laikas, taupantis pinigus, bei galimybė perimti dideles apkrovas.

Tokie projektai yra techniškai sudėtingi, bet tuo pat metu labai įdomūs, nes įmonė gali atskleisti savo stipriąsias puses ir parodyti plačias savo įrangos panaudojimo galimybes.