You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Verslo centras „Grand Office“ Viršuliškėse, Vilniuje

Apie projektą

Objekto vieta: Vilnius, Lietuva

„Peri“ klojinių specialistai padeda įgyvendinti projektą „Grand Office“
Vieno didžiausių pasaulyje klojinių ir pastolių sistemų gamintojo – „Peri“ – atstovybė Lietuvoje padeda įgyvendintidar vieną ambicingą ir unikalų projektą. Šįsyk tai Viršuliškes papuošiantis verslo centras „Grand Office“. „Peri“ Lietuvoje yra įgyvendinusi ne vieną sudėtingą projektą, tačiau, įmonės atstovų teigimu, šis yra išties išskirtinis.

Rangovo poreikiai

Ypatingas dėmesys statybų saugumui
„Paprastai plėtotojai į statybų saugumą Lietuvoje žiūri pro pirštus. Svarbiausia, kad būtų atitinkami baziniai reikalavimai, o papildomų priemonių dažniausiai nėra imamasi. Taip, rizikuojant darbininkų sveikata, stengiamasi taupyti pinigus. Ne paslaptis, kad dėl tokio požiūrio dažnai nukenčia ir statybų kokybė. Tačiau šis projektas yra išskirtinis. Galiu drąsiai sakyti, kad padėdami statyti šį daugiaaukštį verslo centrą panaudojome daugiausia apsaugos priemonių per visus savo veiklos metus Lietuvoje“, – sakė UAB „Peri“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Dalius Kriptavičius. Pasak jo, tokia praktika užsienyje yra normalus reiškinys, mat rangovai dažniausiai reikalauja maksimalių saugumo statybų aikštelėje užtikrinimo priemonių. „Peri“ vadovas tikisi, kad pamažu tokia praktika ateis ir į Lietuvą.

Rangovas

 AB „YIT Kausta“

PERI sprendimai

Objekte naudotos „Peri“ sistemos
Norėdama užtikrinti visišką statybų saugumą, UAB „Peri“ šiame objekte derino platų sistemų spektrą. Kolonoms naudojami TRS klojiniai su betonavimo platformomis, sienoms – TRIO klojiniai. Perdangos buvo formuojamos ir iš „Skydeck“, ir iš „Multiflex“ klojinių. Aukštuminėms perdangoms panaudoti „Peri Up Rosett“ bokšteliai su „Multiflex“ klojiniais. Lifto šachtos ir laiptinės saugumą garantavo BR aikštelės, jų sumontuota 7-ios. Išorinių pastato sienų statybos saugumui užtikrinti pasitelktos CB240 pagrindinės ir apatinės aikštelės. Iš viso pagamintos ir sumontuotos 8 tokios aikštelės, užtikrinančios saugų darbą išorinėje statinio pusėje. Pastato perimetro saugumui užtikrinti naudoti RCS-P apsauginiai save keliantys skydai, kurie pasitelkiami tik antrą kartą Lietuvos statybos istorijoje. Šios sistemos funkcija – garantuoti saugų darbą pastato kraštuose ir mažinti vėjo įtaką darbo tempui. Tai leidžia atlikti darbus kur kas saugiau ir efektyviau. Šiam projektui buvo sumontuota 11 tokių skydų. Vieno jų aukštis – 10 m, ilgis – 6,2 m. Įrangai perkelti iš vieno aukšto į kitą panaudota „Vario“ išorinė aikštelė, kurios laikomoji galia siekia 6 tonas. Dar vienas šios aikštelės privalumas yra tai, kad į kitą aukštą perkelti ją galima ne išardant, o tiesiog atlaisvinant statramsčius.

„Grand Office“ – Viršuliškių puošmena 
Šiemet duris atversiantis modernus verslo centras papuoš sostinės Viršuliškių mikrorajoną. Bendras jo plotas sieks 10 380 m2. Iš jų 1406 m2 bus skirta komercinėms patalpoms, o visas likęs plotas – biurams. Šis 21 aukšto pastatas bus vienas aukštesnių Vilniuje. Projekto generalinis rangovas – AB „YIT Kausta“, darbus atlieka „SIV statyba“. Saugumu, pastolių bei klojinių sistemomis rūpinasi UAB „Peri“.