You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Klaipėdos biokuro ir atliekų termofikacinė jėgainė

Apie projektą

Objekto vieta: Klaipėda, Lietuva

Klaipėdos LEZ teritorijoje baigiama statyti nauja biokuro ir atliekų termofikacinė jėgainė. Jos elektrinė galia sieks 20 MW, o šiluminė – 50 MW. Jėgainė veiks ištisus metus, kasmetinis jos eksploatacijos valandų skaičius sudarys 8000 val. Numatoma jos eksploatacijos pradžia – 2013 m. pirmoji pusė. Visa joje šiluma bus tiekiama į Klaipėdos miesto šilumos tinklų sistemą. Naujoji jėgainė pagamins apie 40 proc. Klaipėdos miestui reikalingo šilumos kiekio. Įgyvendinant šį sudėtingą projektą buvo naudojamos ir „Peri“ pastolių technologijos, padėjusios suplanuotus darbus atlikti laiku ir optimaliais kaštais.

Rangovo poreikiai

Aukšti reikalavimai
„Pagrindinė užduotis ir reikalavimai pastolių sistemai šiame projekte buvo didelis (virš 30 m) tarpatramis, nedidelis pastolių kiekis ir darbo patogumas. Taip pat reikia turėti omenyje, kad dirbti teko ne tik su stogo, tačiau ir su pastato konstrukcijomis. „Peri“ suprojektavo ir sumontavo mobiliąją LGS platformą ant darbinių pastolių su bėgių sistema. Tai pilnai atitiko mūsų lūkesčius. Jos mobilumas, patvarumas ir saugos reikalavimų atitikimas padėjo įgyvendinti mums iškeltus tikslus“, – sakė projekto rangovo, UAB „Litana ir Ko“ statybos vadovas Dmitrij Cariov. Naujoji termofikacinė elektrinė pradėta statyti 2011 m. kovo mėnesį.

Rangovas

„Litana ir Ko“ UAB

PERI sprendimai

Panaudotos pastolių technologijos
Jėgainės pastolių sistemos projektavimo darbai vyko „Peri“ padalinyje Vokietijoje. Visus techninius ir kitus klausimus su klientu sprendė ir derino Lietuvos skyriaus darbuotojai. Projektavimo darbai ir derinimas užtruko apie 2 mėnesius. Kolonų, jų ryšių, stogo santvaros ir kiti montavimo darbai buvo atliekami nuo „Peri Up Rosett“ pastolių. Pastoliai buvo renkami ant betoninės konstrukcijos viršaus 23,5 m aukštyje. Pastolių stabilumas buvo užtikrintas juos tvirtinant prie plieninių kolonų. Tam buvo naudojami cinkuoti vamzdžiai, pastolių apkabos ir santvaros. Pastolių aukšto aukštis siekė 2 m. Jie buvo naudojami su vidiniais ir išoriniais turėklais bei vidinėmis ir išorinėmis kojų apsaugomis. Projekte buvo naudojami ir atraminiai pastoliai, kurių paskirtis – paremti stumdomąją LGS konstrukciją. Jų stabilumas buvo užtikrinamas sujungiant atraminius pastolius su darbiniais panaudojant santvaras. 3 segmentai 31,04 m ilgio ir 1,5 m pločio paruošti kėlimui į projektinę vietą. Taip pat „Peri“ inžinieriai įrengė 31,04 m ilgio ir 7,5 m pločio darbinę aikštelę. Ji buvo sumontuota 40 m aukštyje ir atremiama ant darbinių ir atraminių pastolių. Aikštelė buvo stumdoma specialiais bėgiais. Ji buvo renkama iš atskirų elementų ant žemės, o 3 segmentai 31,04 m ilgio ir 1,5 m pločio užkeliami kranu ant atraminių pastolių ir sujungiami į vieną konstrukciją. Aikštelė buvo eksploatuojama su apsauginiais turėklais ir išorinėmis kojų apsaugomis.

Padėjo tarptautinė patirtis
„Esame tarptautinė kompanija. Įgyvendinome įvairaus sudėtingumo projektus Nigerijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ukrainoje ir kitose šalyse. Šis termofikacinės jėgainės projektas buvo vienas įdomesnių Lietuvoje. Pasinaudoję savo bei kolegų iš užsienio patirtimi sumontavome pastolių sistemą, kuri pilnai atitiko kliento poreikius ir leido projektą įgyvendinti per sutartą laiką neviršijant sąmatos“, – sakė UAB „Peri“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Dalius Kriptavičius. „Peri“ yra viena didžiausių pasaulyje klojinių ir pastolių sistemų gamintoja. Bendrovės padaliniuose visame pasaulyje dirba daugiau nei 5000 darbuotojų. Įmonės klientai vertina kokybiškus ir novatoriškus „Peri“ gaminius bei profesionalias projektavimo ir konsultavimo paslaugas. „Peri“ siūlomi klojinių produktai apima klojinius sijoms, sienoms, kolonoms, perdangoms, tiltams ir tuneliams, taip pat slenkančių sistemų sprendimus. Tarp įmonės siūlomų pastolių sprendimų – paramstymo sistemos, statybiniai, fasadiniai ir pramoniniai pastoliai, laiptinės, laikinosios stogo konstrukcijos ir kiti sprendimai.