You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcija

Apie projektą

Objekto vieta: Vilnius, Lietuva

Keturių eismo juostų ir daugiau kaip 800 metrų ilgio Žirnių gatvės ir Minsko pl. dalis atsidurs tunelyje, o virš jų, esamame lygyje, bus įrengta šviesoforais reguliuojama Liepkalnio gatvės sankryža. Sankryžoje bus pastatytas daugiau kaip 23 m ilgio ir 78 m pločio viadukas. Daugiau kaip 2,2 km ilgio vienoje judriausių sankryžų bus atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtas gatvių apšvietimas, viešojo transporto stotelės, atraminės sienutės, vandentiekio, lietaus nuotekų, telekomunikacijų, šviesoforų valdymo tinklai.  

 
Skaičiuojama, kad baigus rekonstrukciją eismo laidumas sankryžoje turėtų padidėti apie 12 proc. Rekonstravus Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžą bus užtikrintas sklandesnis ir saugesnis susisiekimas, sumažės transporto grūstys sankryžoje ir tai pajus apie 60 tūkst. vilniečių kasdien važiuojančių iš Naujininkų, Rasų seniūnijų. Bus užtikrintas sklandesnis ir saugesnis pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimas Žirnių gatvės ir Minsko plento kryptimis. 

Rangovo poreikiai

Projektas svarbus miestui dėl ypatingai didelio transporto srauto. Projekto rangovai turėjo užduotį darbus įvykdyti itin suspaustu grafiku. Buvo ieškoma galimybių kaip ne tik neatsilikti nuo grafiko, bet ir pabaigti darbus anksčiau laiko neprastinant kokybės rodiklio.

Rangovas

"Tilsta" UAB

Darius Valaitis
UAB „Tilsta“ projektų vadovas

Rekonstruodami „Žirnių – Liepkalnio gatvių sankryžą Vilniuje“, viaduko perdangos įrengimui panaudojome „Peri“ pasiūlytas klojinių ir pastolių sistemas. Surenkamų g/b sijų (59 vnt.) laikinam parėmimui naudojome ST100 pastolius, sijų sumonolitinimui su atramomis - Rosett Up pastolius ir Domino klojinius. Parinktas pastolių ir klojinių sprendinys užtikrino sklandų darbą ir leido pasiekti norimų rezultatų. Esame patenkinti „Peri“ paslaugomis ir tikimės sėkmingo bendradarbiavimo ateityje!

Andrius Januška
UAB "Statybos titanai" statybos vadovas

Mums tai buvo pirma patirtis su tokio aukščio vienpusio betonavimo sienomis, kurių aukštis siekė net iki 8.5m ir betonuojamos buvo per kartą. Operatyvus „Peri“ reagavimas į situaciją, greiti nestandartiniai techniniai klojinių sprendimai leido išlaikyti didelį tempą viso projekto metu ir darbus baigti anksčiau laiko.

PERI sprendimai

Į objektą PERI pateikė iki keturių kartų daugiau klojinių vienpusiam betonavimui nei įprastai, tai leido išlaikyti didelį darbų tempą.

Kokybei išlaikyti, betonuojant iki 8.50 m aukščio atramines sienas per vieną kartą, buvo specialiai sukonfigūruoti SB rėmai su TRIO skydais.

Masyvios gelžbetoninės sijos atremtos ant laikinų ST100 bokštelių, o PERI UP Rosett pleištiniai pastoliai suprojektuoti taip, kad funkcionuotų kaip vaikščiojimo platforma bei atrama monolitiniam ruožui.

Tik ant bokštų atremtas masyvias surenkamas sijas bei krantines atramas apjungė monolitinis ruožas, kuris suformuotas panaudojus DOMINO lengvus skydus kartu su VARIO jungiamaisiais elementais.

Monolito darbai baigti ankščiau nei buvo planuota.