You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Chadstone prekybos centras

Apie projektą

Objekto vieta: Melbourne, Australija

Statybų darbai išplėsti Chadstono prekybos centrą 34 000 m² prasidėjo 2014-ais. Šiandieną, didžiausias Australijos prekybos centras užima 212,000 m² plotą. Šis statinys kasdien sulaukia iki 70 tūkstančių lankytojų, kurie turi progą pasivaikščioti po įspūdingu, banguotu ir išlenktu stiklo stogu. Statybos turėjo būti įvykdytos ne tik per labai trumpą laiką, bet ir neuždarant prekybos centro – visą laiką jis buvo atviras lankytojams. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl kranų naudojimas statybose buvo ribojamas, tad reikėjo išeities kaip dirbti su didžiulėmis pastolių konstrukcijomis. Be to, nebuvo įmanoma nukelti išplėstos pardavimų erdvės atidarymo datos, tad projekto vykdymo grafikas buvo itin įtemptas.

Rangovo poreikiai

Svarbus PERI UP Flex pleištinių pastolių pranašumas šiame projekte buvo itin mažas atskirų sistemos komponentų svoris. Dėl skersinio stačiakampės formos PERI UP pasiekė didesnės apkrovos galimybę ir atitinkamai sumažėjusį svorį. To rezultatas – visi sistemos komponentai gali būti perkeliami ranka ir transportuojami į jiems reikalingą vietą. Statybų metu, tai padeda išvengti laiko trukdžių, laukiant kranų, tad projektas nepriklauso nuo sudėtingos technikos pasiekiamumo. Tai reiškia, kad visos konstrukcijos gali būti išardomos nenaudojant krano ir telpant į griežtą laiko grafiką.

Rangovas

Nomad Scaffold, Melbourne, Australia

Kliento gautos naudos

Naudojantis beveik vien sistemos komponentais ir gerai apgalvota PERI UP sujungimo technologija – savaiminiais užraktais, konstruojant pastolius išvengta daug laiko užimančio pastolių jungimo proceso. Be to, dėl skirtingų dalių ilgių (pradedant nuo 25 cm), visos darbo vietos galėjo būti pilnai padengtos PERI UP Flex, nepaliekant jokių tarpų. Tai reiškia, kad pastolių montuotojai galėjo saugiai pasiekti visas darbo vietas be jokios užkliuvimo rizikos. Naudojimo metu, vienas su kitu sujungti turėklai, geltonos borto lentos ir neslidus paklotas užtikrino aukštą darbo saugumo lygį. Tai leido darbus atlikti saugiai ir taupiai 20 metrų aukštyje ant 85 metrų ilgio platformų.

Visi darbai buvo atlikti per jiems skirtą laiką: likus trims dienoms iki atidarymo pastolių statymo komanda išmontavo paskutinius PERI UP sistemos komponentus.

A portrait of Alan Watt, Site Supervisor, Nomad Scaffold, Melbourne, Australia
Alan Watt
Supervisor

Being in the industry for many years, I found the PERI UP Flex system to be the most adaptable and versatile system that I've used, with multiple sizes of a deck, ledgers and accessories. Working at such heights with limited crane access for moving material was enhanced by the lighter weight components and better deck-to-ledger connections. In addition, the accessories ensured a high level of operational flexibility.

Gary Carlisle
Director Nomad Scaffold

PERI UP is the lightest and most versatile system we have ever used. The scaffolding proved to be a valuable asset for dealing with the cantilevers as well as poorly accessible and narrow working areas in this difficult project.

PERI sprendimai

PERI inžinieriai, bendradarbiaudami su Nomad Scaffolding pastolių rangovais, būtent šiam projektui sukūrė unikalų sprendimą, kuris buvo optimaliai pritaikytas ypatingai pastato geometrijai ir pastoliams, siekiantiems net 20 metrų. Statybų metu buvo būtina pasiekti kiekvieną plieno konstrukcijos kampą ir didelių tarpatramių perdengimus bei užtikrinti patikimą detalių pernešimą. Nepaisant to, pastolių konstrukcijos galėjo būti pastatytos naudojant tik sistemos detales.

Per šį sunkų projektą PERI UP Flex įspūdingai pademonstravo savo  pritaikomumą. Pleištinių pastolių lankstumo dėka, plieninių stogo konstrukcijų detales buvo galima patikimai perkelti iš visų vietų. Be to, PERI UP sprendimas suteikė prieigą prie visų sudėtingai sukonstruoto stogo vietų ir užtikrino saugias ir stabilias darbo vietas. Pleištiniai pastoliai gali būti pritaikyti beveik bet kokioms vietinėms sąlygoms dėl visų komponentų atitikimo metrinei sistemai ir galimybės pakeisti pakloto kryptį. Dėl savaime užsifiksuojančių horizontalaus surišimo elementų PERI UP Flex gali būti įrengtas labai greitai.